Wybierasz pożyczkę? Sprawdź, co oferują banki i parabanki

Rynek usług finansowych stale się rozwija, po pożyczkę możesz udać się zarówno do banku, jak i do prywatnej instytucji finansowej. Jeżeli szukasz pożyczki szytej na miarę Twoich potrzeb i możliwości, przeczytaj ten artykuł i sprawdź, co możesz znaleźć. Co oferują banki i parabanki?

Pożyczki – jak wybrać?

Kiedy potrzebujesz dodatkowego źródła finansowania, masz do wyboru szereg opcji, banki oraz prywatne firmy pożyczkowe prześcigają się w ofertach. Poszukując dodatkowej gotówki, najczęściej sięgamy po pożyczki, to produkt, który wiedzie prym w finansowym sektorze. Szybkie pożyczki online, pożyczki bez BIK, czy pożyczki dla zadłużonych to tylko niektóre warianty, dzięki którym możesz załatać dziurę w domowym budżecie, spełnić swoje marzenia.

Jeżeli wybierasz pożyczkę, sięgnij po taką, która będzie dopasowana do Twoich indywidualnych potrzeb. Poszczególne oferty różnią się m.in. zasadami ich przyznawania, maksymalną sumą, o którą możesz wnioskować, okresem spłaty, oprocentowaniem i całkowitą kwotą do zapłaty. Pożyczki warto sprawdzić w rankingach, np. na UwagaFinanse.pl, aktualne zestawienia produktów finansowych ułatwiają wybór najkorzystniejszej opcji.

Kiedy zdecydować się na pożyczkę gotówkową w banku?

Pożyczki bankowe dają możliwość dostępu do sporej gotówki połączonej z długim okresem spłaty. Pamiętaj jednak, że przepisy nakładają na banki obowiązek skrupulatnej weryfikacji Twojej zdolności i historii kredytowej. To opcja dla tych, którzy na bieżąco regulują swoje zobowiązania, nie mają zaległości w spłacie długów.

Jeśli chcesz zaciągnąć pożyczkę w banku musisz wykazać swoją wiarygodność finansową. Rynek bankowych usług finansowych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, oprócz pożyczki gotówkowej, pożyczki konsolidacyjnej możesz zaciągnąć pożyczkę online lub pożyczkę przez telefon.

Jakie zalety i wady pożyczek pozabankowych?

Instytucje świadczące usługi finansowe, parabanki stwarzają szansę na szybki i nieskomplikowany dostęp do pieniędzy. Najpopularniejsze produkty oferowane przez prywatny segment finansowy to pożyczki krótkoterminowe, zaletą tzw. chwilówek jest minimum formalności do spełnienia, możesz je zaciągnąć przez internet, przez telefon lub osobiście. Decyzja o udostępnieniu pieniędzy wydawana jest ekspresowo, środki trafiają na konto klienta już upływie 15 minut od chwili złożenia wniosku.

Decydując się na pożyczkę krótkoterminową w parabanku, pamiętaj o okresie kredytowania. Czas spłaty chwilówki to zazwyczaj jedynie 30 lub 60 dni, po przekroczeniu terminu musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami.

Klienci parabanków chętnie sięgają również po pożyczki na dowód, pożyczki bez BIK lub pożyczki dla zadłużonych. Pamiętaj jednak, że brak weryfikacji w bazach i bezproblemowy dostęp do pieniędzy zawsze ma swoją cenę, koszt takiego zobowiązania jest wysoki. Pożyczki pozabankowe to produkty praktycznie dla każdego, za szybką i łatwą gotówkę musisz jednak zawsze zapłacić więcej niż w banku.

1 Comment

  1. Jak dla mnie parabanki powinny być zdelegalizowane!! Trzeba być wariatem, żeby iść tam po pieniądze!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *