Tematybanki

Co sprawdza bank kiedy wnioskujesz o kredyt hipoteczny?

Otrzymanie kredytu hipotecznego nie jest łatwym zadaniem, głównie z tego względu, iż banki bardzo skrupulatnie sprawdzają każdego klienta, który się o niego ubiega. Co dokładnie jest weryfikowane? Na co zwraca uwagę bank, gdy wnioskuje się o kredyt hipoteczny?…Jeżeli w przeszłości miałeś inne zobowiązania i spłacałeś je regularnie – jest to ogromny plus dla banku, w którego oczach stajesz się klientem bardziej wiarygodnym.

Jak dostać kredyt na mieszkanie?

Niektóre banki wymagają od swoich klientów również drugi dokument ze zdjęciem, może być to paszport lub prawo jazdy….Zdolność kredytowa a decyzja banku Jednym z najważniejszych czynników, które decydują o tym, czy bank przyzna ci kredyt hipoteczny, jest twoja zdolność kredytowa. Stanowi ona formę zabezpieczenia, daje pewność bankowi, że będziesz w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie w terminie.

Masz kredyt denominowany do franka szwajcarskiego? Zobacz, jak się go pozbyć

Dlaczego umowy z bankami są unieważniane? Obecnie coraz więcej spraw o kredyty jest rozstrzyganych przez sądy na korzyść klientów banków….Ponieważ jednak prawo bankowe jest skomplikowane, a banki, jak wiemy, mają dobrych prawników, kredyt denominowany do franka szwajcarskiego to sprawa dla profesjonalistów (www.kancelariakredytobiorcy.pl).

Procedura kredytu hipotecznego krok po kroku

By poznać twoją historię kredytową, banki sięgają po dane z baz takich jak Biuro Informacji Kredytowej i Krajowy Rejestr Dłużników….Zgodnie z ustawą o kredycie hipotecznym, decyzja banku powinna zapaść w ciągu 21 dni od momentu, gdy dostarczysz komplet wymaganych dokumentów. Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, otrzymasz projekt umowy. Zapoznaj się z nim dokładnie, zanim go podpiszesz.

Jakie dokumenty do kredytu hipotecznego są potrzebne?

Kupując działkę trzeba też okazać w banku odpis z księgi wieczystej nieruchomości oraz akt notarialny, w którym stwierdzono prawo własności zbywcy….Prowadząc działalność gospodarczą należy przedłożyć w banku wydruk wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub zaświadczenie o nadaniu numeru REGON.